Nou : Simţământ
Şi sunt aceeaşi eu. Nu mă mai scuz. Nu mai zic nimic. Nu are rost,frate ! Am fost plecată o vreme.Plecată în mai multe sensuri. La graniţa dintre posturi prea scurte şi propoziţii prea lungi.Nu am intenţionat să lipsesc atât, cum nu am intenţionat să scriu nici postul acesta şi nu am intenţionat multe chestii care s-au întâmplat. Am impresia că nu mai scriu cum trebuie, dar am credinţa că am să o fac mai des de acum în colo.
Bine?
Miriii, ce mai faci?
RăspundețiȘtergereTe pup.
Bună,arina!
RăspundețiȘtergereTocmai ce am deschis dashboard-ul şi am văzut comentariul tău.Sunt bine, chiar mă gândeam la tine zilele astea fiindcă obişnuiesc să îţi accesez blogul aproape zilnic în pofida "problemuţei" mele cu internetul.Şi acum chiar mă gândeam "mă cine-o mai fi scris şi ce-o mai fi scris?" hmm...şi mă gândeam să las şi eu un post ca lumea cât de curând...
tu ce mai faci? cum îţi merge? ai dat tezele ?? (eu mai am de dat la română şi e al naibii de greu la filo dar sper să treacă şi să mă liniştesc).
much love.
Meah, în sfârșit sunt la laptop și nu mă mai chinui să-ți scriu postul ăsta de pe telefon. Just saying, mă chinui să-ți las comentariul ăsta de vreo două zile :)).
RăspundețiȘtergereVăd că ai un post nou, ajung și acolo imediatus.
Mă bucuur că te gândeai la mine și eu mă gândesc la tine destul de des (sună ciudat, dar știi ce vreau să spun).
Păi am scris ce se vede pe blog, nimic deosebit. Încerc să fac o treabă bună și mă frământ constant că probabil nu e bine. În general asta se întâmplă din cauza profei mele de română :)). Femeia aia e foarte deșteaptă, extrem de deșteaptă și rămân mască câte chestii noi îmi spune în fiecare săptămână, chestii pe care înainte nu le luam în considerare sau de care habar nu aveam că există, chiar dacă am avut mereu nota maximă la română și m-am fofilat pe la olimpiade anual, dar, deși ea nu știe, tot răul spre bine și mă ajută să-mi perfecționez tehnica scriitoricească ;;).
Chiar te-aș ruga să scrii un post mai grăsuț, mie personal îmi place să aflu cât mai multe posibil, sunt curioasă de fel :D, dar cred că e o curiozitate naturală.
(După cum vezi sufăr de boala de a scrie fraze lungi unde tinzi să pierzi firiul inițial. :)) )
Pff, am dat doar jumătate din teze, română și bio unde pot să intervin cu modestie și să zic că mai bine de atât nu puteam să fac, mai am mate și info. La info nu mi-e nici pe departe atât de frică cât îmi e la mate :)). Nu că nu aș ști să le fac, de trecut trec, deci sunt ok :)), dar sunt mereu atâtea chestii la care poate nu-ți pică fisa în timpul tezei și te trezești (cum mi s-a întâmplat de n ori) după teză ca ți se pare extraordinar de ușor ..
Îți urez baftă la româna atunci și nu te panica, asta e cel mai important. Gândește-te că poți să spargi câte vaze, oale sau capete vrei după teză, dar nu în timpul ei :)). La mine merge. :D
Pupici!
È i astÄzi am avut treburi de rezolvat si abia acum pe searÄ am deschis laptopul si ti am citit comentariul.
RăspundețiȘtergere