Rezumat: Am avut cel mai ciudat vis... Când m-am trezit am fost la început speriată, apoi neaşteptat de calmă. Nu fusese doar un vis. Fusese cruda realitate în care am aterizat cu braţele sângerânde şi picioarele îngheţate. M-a salvat din nou. Dar acum, prins în mreajă are nevoie de mine. Ce să fac? Ce să fac...
Preview: Nu ştiu cum sau când s-a întâmplat totul aşa de repede, ştiu că lăsasem deoparte înregistrarea pentru PodCast aseară, când m-a lovit un val de furile şi vinovăţie şi am vorbit cu mine însămi în faţa camerei de filmat ore în şir.
Acum, m-am sprijinit de dulap pentru că în tot acest timp ochii lui rotunzi şi albaştri mă fixau îngrozitor.Aproape mă sufocam încleştându-mi instinctiv degetele subţiri pe bara metalică. Am deschis, am aruncat schiţele dezamăgită şi am şovăit în stânga şi în dreapta. Brusc, un ecran s-a deschis. M-am simţit atunci stânjenită de privirile lor căci nu realizam că se întâmplă cu adevărat. Imaginea mea s-a răsfrânt la fel de repede pe toate celelalte ecrane care ne înconjurau, iar vocea îmi răsuna clar. Aveam nevoie să mă dau cu capul de ceva şi să cad lată. M-am uitat la Luke. El la mine. Pun pariu că nu pricepea nici jumătate din ce avea să urmeze. citeşte prima parte→
Vreau să ştiu ce părere aveţi. Vă pup şi vă iubesc,
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu