joi, 22 septembrie 2011

a path to autumn

22 : 48. Închid ochii. Hmm, da. Linişte. Zău că iubesc Bucureştiul noaptea. Dacă ieşi acum afară tumultul e liniştit, nu ca dimineaţă în dezmorţeala aia traumatizantă. Şi dacă aşa e la dezmorţeală nu vreau să mă gândesc cum e mai încolo. Aşa, închideam ochii, asta făceam. Dar apoi trece clipa şi sunt nevoită să îi deschid şi să fixez limitele dormitorului meu. Drăguţă camera, păcat că nu mi-a mai permis timpul să o admir cum făceam în timpul zilelor ălora goale dar semnificative de vară,păcat că nu mi-a mai permis timpul să scriu poveşti stupide. Nu e o scuză, e o... nu e nimic. Dacă mi-aţi vedea faţa în clipa asta, v-aţi amuza teribil. Sunt total dezorientată, nu cred că am mai spus ceva concret de mult, mă refer la ceva gen "asta e, aici e şi pace". Presupun că n-are importanţă.


Astăzi am avut un moment profund, dar profund de inspiraţie. Eram la Unirii şi mă întorceam de la şcoală (ştiţi şi voi locul,nu?)când m-a impresionat tremurul acesta intens al oraşului cu toate acele clădiri imense.Mi-am imaginat un scenariu apocaliptic al prăbuşirii lor, sub ochii tuturor trecătorilor, dar mi-a trecut repede faza asta cu sadicismul.Pentru că era prea frumos, şi m-am simţit în siguranţă deşi sentimentul ăsta mi s-a părut nefiresc/stupid. Mi-am dat seama atunci că am uitat complet de blog. "Aha!"mi-am zis eu " şi parcă lipsea ceva". Sorry guys! Am uitat complet de...de tot.

După cum aţi observat, o parte din mine trăieşte în trecut. Nu chiar în acel trecut îndepărtat, ci unul niţel mai aporpiat pentru că nu "m-a lăsat inima" să mă descotorosesc de tema asta.Am reuşit totuşi să înlocuiesc headerul. O am de pe timpul verii . (da mă, vorbesc de parcă era vară acum nu ştiu cât timp dar când eşti stresat şi distrus din toate punctele de vedere aşa ţi se pare-aşa că nu râde).

Aici sunt. Voi scrie, voi traduce, voi asculta absolut orice părere ca şi până acum. Am ţinut neapărat să o spun. Îmi cer scuze dacă v-am dezamăgit în ultimul timp, ştiu că am făcut-o fără să-mi dau seama şi de asemenea îmi cer scuze pentru gramatică (dacă sunt asemenea greşeli în spusele de mai sus-n-am recitit nici măcar o dată).
Miri♥

Vă las cu Maroon 5, melodie veche dar încă superbăăă.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=rV8NHsmVMPE?rel=0&w=420&h=25]

2 comentarii:

  1. Esti minunata oricum si foarte talentata si pun pariu ca nu poti dezamagii pe nimeni
    Mi-a placut foarte mult articolul.
    Bafta la postari!

    Kiss
    Marah

    RăspundețiȘtergere