sâmbătă, 11 iunie 2011

Fucking bored !!!

Ce mai faceţi? Cum vă merge ? Bine?! Mie ? Ăăă, la fel ca şi până acum.

Sunt mai plictisită ca oricând. De ce? Păi aşa.

Am înnebunit scriind, scriind şi scriind şi pregătindu-mă pentru examen. Am mai tras şi eu un ochi pe la Twilight (chiar dacă l-am văzut de vreo 20 de ori a fost plăcerea mea să-l admir pe Edward pe micul ecran) apoi ca să vezi : m-am mai uitat la încă 2 filme thriller : unul era "Inamicul din umbră.



Deşi nu m-a impresionat acţiunea mi-am omorât timpul cu dânsul pentru prestaţia lui  Hilary Swank (cum aşa n-o ştiţi pe Holly din P.S. I LoVe You?"). Drăguţa de ea,doctoriţă de profesie,se mută în cartierul Brooklyn într-un apartament spaţios şi neaşteptat de ieftin, defapt dubios de ieftin.Şi mai dubios proprietarul: hmm, am ştiut eu că era ceva în neregulă cu el.Toate plictisitoare bla, bla,bla.Până se trezeşte urmărită de nu ştie cine care mişună prin locuinţa ei noaptea.De aici pleacă o serie de întâmplări ciudate, ce o izolează oarecum pe fată de lume, determinând-o să nu se încreadă în nimeni.Aşa-zisul proprietar nu mi-a plăcut.Nici persoana care l-a interpretat, nici personajul, dovedind încă o dată că am dedus bine ce urma să se întâmple. El era cel cu diverse fixaţii devenind un obsedat cu gânduri...ei bine, nu prea curate astfel controlându-i lui Juliet fiecare mişcare.A fost  romantică creepy faza aia în care a injectat-o cu nu-mi amintesc acum ce ca să o adoarmă şi să facă dragoste cu ea. Foarte creepy.Finalul a fost slăbuţ, dar continui să spun că mi-a plăcut atât Hilary cât şi locul în care se desfăşoară parte din acţiune : apartamentul ăla frumos.

Mda.Cât despre celălalt film, nici nu mai ştiu cum se chema. Cert e că nu mi-a plăcut.

În schimb, dacă v-am stârnit interesul spre vizionarea câtorva filme, vă recomand cu căldură "Drag me to hell". Acela mi-a plăcut enorm chiar dacă e niţel mai vechi.O să fac un remember cu cele mai drăguţe, spre eu cât mai curând.

Am avut inspiraţie şi am scris un post :  link:http://miriandherthoughts.wordpress.com/dale-lui-miri/moarte-alba/

Ok, vă pup şi mai vorbim (:  Kisses.

Un comentariu:

  1. Hei Joe,


    Mă bucur că ţi-ai dat cu părerea şi sper că nu te-am făcut să aştepţi mult răspuns la întrebare. Da, am văzut de mult Unborn şi pot spune că a fost un horror drăguţel, totuşi producătorii au pierdut ogrămadă de chestii importante pe drum. Mda, nu-mi amintesc cu exactitate ce actori au interpretat şi chiar am să mă uit pe IMDB la producţie să văd cine, ce şi cum. Mi-l amintesc însă pe Cam Gigandet şi îmi vine să răd căci am avut surpriza să îl văd în cam toate filmele vizionate recent.

    Parcă era vorba de un demon sau cam aşa ceva cu care se lupta fata şi nu se putea scăpa de el decât prin intermediul unei ceremonii, wright?

    Da, a fost bunicel, nu strălucit :)) nu m-a speriat aşa cum ar fi trebuit să o facă.

    Acum, în legătură cu ce am mai văzut şi recomand : nu mă prea uit la filme de groază ci le prefer pe cele psihologice. Ar fi multe care de-a lungul timpului m-au impresionat şi menţionez câteva fără prea multă altă pălăvrăgeală despre:

    Cazul 39
    Shutter Island (ăsta mi-a dat dureri de cap pentru că sunt claustrofobă, dar a fost genial)
    The uninvited
    Saw I,II,III,IV,V,VI (astea erau, nu?)
    The ring I,II (vechiiiiiii)
    House of wax ( pentru că juca Chad Michael and i love him)
    The box
    The others
    A Nightmare on Elm Street
    Ultima casă pe stânga
    Destinaţie finală
    The Midnight Meat Train
    Resident Evil

    Îţi recomand cu căldură " The roommate" şi "Black swan" deşi nu sunt de groază, sunt psihologice şi desigur interesante.

    Îmi pare rău că las un astfel de răspuns scurt dar nu am prea mult timp la dispoziţie. Dă-mi un add dacă vrei Joe, să schimbăm impresii.

    Te pup şi mersi că apreciezi "Miri and her thoughts".

    Cu drag Miri.

    RăspundețiȘtergere